RTL Z

Huiszoeking bij dochter van rijkste vrouw Frankrijk

    
bettencourt
bettencourt
Wed, 28 Jul 2010 17:22:08 +0200( LAATSTE UPDATE: Wed, 28 Jul 2010 17:22:35 GMT )
De Franse politie heeft een huiszoeking gedaan bij de dochter van de 87-jarige L'Oréal-erfgename Liliane Bettencourt, Françoise Bettencourt-Meyers. Dat heeft een functionaris van het Openbaar Ministerie bekendgemaakt.

Betrokkenheid

De huiszoeking in Neuilly-sur-Seine vloeit voort uit het feit dat een werknemer van de oude weduwe gesprekken die zijn werkgeefster voerde tussen mei 2009 en mei 2010, stiekem opnam. De politie onderzoekt de mogelijke betrokkenheid van de dochter. Zij heeft echter ontkend daar iets mee te maken te hebben.

Vermogen

De van haar moeder vervreemde Françoise Bettencourt-Meyers heeft mensen rond Liliane Bettencourt ervan beschuldigd van haar te profiteren en bracht de zaak-Bettencourt daarmee aan het rollen. Haar moeder zou niet meer in staat zijn om haar vermogen van circa 16 miljard euro te beheren. Zo zou fotograaf François-Marie Banier circa 1 miljard euro aan cadeaus hebben ontvangen van de rijke oude dame.

Sarkozy

De zaak-Bettencourt heeft de regering van de Franse president Nicolas Sarkozy in verlegenheid gebracht door beschuldigingen van Bettencourts ex-boekhoudster. Bettencourt zou in 2007 illegale donaties gedaan hebben aan conservatieve politici, onder wie de huidige Franse minister van Arbeid, Eric Woerth.

©RTLZ.nl

 

Best gelezen artikelen

Best bekeken video's