Olievoorraad eindig
Sinds eind 2009 begeeft de olieprijs zich tussen de 70 en 90 dollar per vat. “Voorlopig hoeven we geen piekprijzen van 150 dollar per vat meer te verwachten. Op den duur zal de prijs wel stijgen, de voorraad olie is eindig, maar op korte termijn niet”, zegt Van Hoogenhuyze.
Opkomende markten
“De komende jaren zal de olieprijs zich wel in deze bandbreedte begeven. In westerse economieën neemt de vraag iets af, in opkomende markten neemt het toe. Op een gegeven moment kun je de groeiende vraag echter niet meer opvangen door in het westen te matigen.”
Prijs aan de pomp
De consument laat zich bovendien pas in een laat stadium afschrikken door hoge prijzen aan de pomp. “Dat heeft de vorige keer echt lang geduurd, dat mensen het echt niet meer konden betalen”, aldus Doeswijk.
Kijker aan Z: Complete uitzending 30 juliOf bekijk de uitzending per thema
KAZ: Gestaag stijgende olieprijs gevolg matige economische groeiKAZ: Wat is oorzaak afgelopen hausse olieprijs?
KAZ: Komt een olieprijs van 140 dollar weer terug?
KAZ: Hoe investeer ik het beste in olie?
KAZ: Welke olieprijs wijst op economische groei maar niet op oververhitting?
©RTLZ.nl
