RTL Z

Nederlandse banken ontevreden over nieuwe eisen Basel 3

    
Nederlandse banken ontevreden over nieuwe eisen Basel 3
Nederlandse banken ontevreden over nieuwe eisen Basel 3
Wed, 4 Aug 2010 08:41:19 +0200( LAATSTE UPDATE: Wed, 04 Aug 2010 18:54:49 GMT )
De Nederlandse banken zijn niet blij met twee nieuwe eisen van het BaselComité.
Bankenlobbyclub NVB vindt dat nieuwe bankenregels de (gezonde) banken te hard raakt

'2 van de 5 nieuwe richtlijnen gaan te ver'

Het Basel comité heeft een vijftal richtlijnen opgesteld om ervoor te zorgen dat banken wereldwijd gezond blijven. Maar de Nederlandse Vereninging van Banken vindt twee van die richtlijnen veel te ver gaan.

Vast percentage in kas

Zo wil het Basel Comité dat kerngezonde banken een vast percentage kapitaal in kas houden. Voor zwakkere banken zien de Nederlandse Banken wel in dat zo'n vast percentage verstandig is, maar het is te beperkend voor banken die hun zaken wel op orde hebben.

Spaargeld

Daarnaast wil Basel strengere regels voor spaargeld: banken zouden binnengekomen spaargeld pas na langere tijd mogen uitlenen. Maar de banken vinden dat een rem op hun maatschappelijke taak: het verzorgen van leningen en hypotheken.

Wellink

Het Basels Comité, onder leiding van DNB president Nout Wellink, is niet van plan de eisen aan de wensen van de banken aan te passen.

©RTLZ.nl

 

Best gelezen artikelen

Best bekeken video's