Straffen
De politierechter in Amsterdam veroordeelde woensdag hiervoor de 64-jarige A.D. en zijn 32-jarige zoon M.D. ieder tot een geldboete van 1200 euro. Daarnaast moet de winkel zes maanden op de August Allebéplein in Amsterdam-West dicht. De vader moet bovendien een werkstraf van 56 uur uitvoeren, omdat hij na een eerdere veroordeling in een soortgelijke zaak nog een voorwaardelijke celstraf van vier weken had staan.
Vies
De eigenaren werden vorig jaar door de nVWA twee keer betrapt op smerigheid en de geur van bederf in de supermarkt. Een aantal waarschuwingen en boetes later constateerden de inspecteurs tijdens hun laatste ronde in mei van dit jaar dat de eigenaren niet genoeg hadden gedaan om de ,,schadelijke organismen'' te bestrijden.
Wat bedoelt u?
Tijdens zijn uitspraak voegde de rechter eraan toe dat de twee verantwoordelijk zijn voor de bedorven levensmiddelen waaraan het publiek is blootgesteld. ,,Er is veel geprobeerd om de zaken te keren door geldboetes op te leggen, voorwaardelijke straffen te geven en afspraken met de heren te maken om de supermarkt te reinigen, maar het is helaas niet gelukt.'' Ook vond hij dat de mannen een nalatige indruk maakten tijdens de zitting. De vader liet via zijn tolk weten dat hij het een ,,overdreven straf voor zo'n kleine zaak'' vindt. Wat ongelooflijk ranzig Bij meerdere controles van de Voedsel en Waren Autoriteit werden onder meer op een zakje bonbons met 'levende motten' erin, een krat rotte tomaten waar fruitvliegjes omheen cirkelden en bedorven en door muizen aangevreten worsten gevonden. Verder hing er spinrag tussen de schappen, was het rooster van de groentekoelcel beschimmeld en lag op een snijtafel een plasje 'bruinkleurig waterig vocht' waar 'een penetrante geur' vanaf kwam. In het magazijn stonk het verder naar muizenurine. Geur van bederf De inspecteur constateerde dat er niet genoeg was om 'schadelijke organismen' te bestrijden. Zo zat er een gat in de wand van de koelcel, waardoor muizen naar binnen konden. Er stond wel een lokdoosje in de zaak, maar daar zaten bedorven tarwekorrels in.Tegen de muur van het magazijn zaten muizenkeutels geplakt, een hakblok was bedekt met 'ingedroogd dripvocht en aangekoekte vleesresten' en in de koelcel hing 'de geur van bederf.' .
©RTLZ.nl
