RTL Z

Herstel uitzendbranche zet door

    
Herstel uitzendbranche zet door
Herstel uitzendbranche zet door
Tue, 10 Aug 2010 11:00:08 +0200( LAATSTE UPDATE: Tue, 10 Aug 2010 12:29:05 GMT )
Het herstel van de Nederlandse uitzendbranche zet door. De sector boekte in juli 6% meer omzet dan in dezelfde periode een jaar eerder. Het aantal door uitzendkrachten gewerkte uren steeg ook met 6%.
Monsterboard: vacatureaanbod NL daalt in juli
Stijging aantal uitzendkrachten juni en juli: 6%

Groei in de industrie

Dat maakte brancheorganisatie ABU bekend. De gemeten periode (de vier weken tot 18 juli (week 25 tot en met 28) ) telde evenveel werkdagen als een jaar eerder: er is geen correctie toegepast. De groei zat vooral in de industrie waar het aantal uitzenduren met 19% steeg en de omzet met 22%. In de medische sector was er nog steeds sprake van een daling in de omzet en het aantal uren. Beide daalden met 4%.

Daling in administratieve sector

Ook in de administratieve sector was er nog sprake van een daling. De omzet en het aantal uren namen met 8 procent af. In de technische sector werd 6 procent meer uren gedraaid door flexibel personeel en ging de omzet met eenzelfde percentage omhoog.

Derde periode op rij

Het is de derde periode op rij dat er sprake is van groei in de uitzendbranche. In de voorgaande periode 6 (week 21 tot en met 24) en 5 (week 17 tot en met 20) steeg het aantal gewerkte uren met respectievelijk 5 en 9% en nam de omzet met 4 en 8% toe.

©RTLZ.nl

 

Best gelezen artikelen

Best bekeken video's