"We worden stokoud en straatarm"
Al 9 fondsen bekend die mogelijk korten op pensioenen: ook Ballast Nedam, Total en GITP
Ouderen onzeker: welke fondsen moeten pensioenen afstempelen?
FNV: DNB moet rekening houden met extreem lage rentestand
Grote onrust
Dat bevestigt directeur Max Muntinga van het pensioenfonds. Omdat er grote onrust is ontstaan over de verlaging van pensioenen, komt de Tweede Kamer terug van het zomerreces,
verlaging voor in totaal 150.000 gepensioneerden
Zo'n 150.000 gepensioneerden hangt een verlaging van hun pensioenuitkering boven het hoofd. Dat maakte minister Donner deze week bekend. Maar om welke pensioenfondsen het precies gaat, zei hij niet. Een Kamermeerderheid van SP, PvdA, CDA en GroenLinks wil volgende week een spoeddebat over de situatie.
'Regie kwijt geraakt'
Duidelijk is wel dat bij het pensioenfonds voor notarissen de nood zo hoog is dat de uitkeringen van gepensioneerden verlaagd moeten worden. Dat komt niet alleen door de economische situatie. Interne toezichthouders schrijven in het jaarverslag dat het bestuur van het fonds te traag heeft gereageerd en de regie kwijt is geraakt. Maar volgens de directeur van het fonds is de voorzitter om persoonlijke redenen afgetreden.
©RTLZ.nl
