Reconstructie
RTL gebruikte het mailtje vorig jaar december toen het melding maakte van het gebrekkige toezicht van De Nederlandsche Bank op DSB Bank. De Nederlandsche Bank wilde weten hoe RTL in bezit kwam van het mailtje, EN van een reeks andere vertrouwelijke stukken van DNB over DSB. De Nederlandsche Bank deed zelf onderzoek, maar schakelde ook de Rijksrecherche in.
Getuigenverhoor
Die hoorde een aantal getuigen en analyseerde het telefoongebruik vanuit DNB in de richting van journalisten van RTL. Hoe het mailtje en de overige documenten bij RTL terecht kwamen, wisten DNB maar ook de Rijksrecherche niet te achterhalen. Te veel mensen hadden toegang tot de stukken, concludeert de Rijksrecherche.
Sleutelprocedure
De mail is misschien blijven slingeren in een vergaderruimte. Die ruimtes en de dossierkasten in die ruimtes waren vrij toegankelijk, vanwege een niet afdoende sleutelprocedure, zo constateert de Rijksrecherche. En daarmee krijgt De Nederlandsche Bank opnieuw onder uit de kan.
Tweede keer
Het is namelijk de tweede keer dat de Rijksrecherche kritisch is over De Nederlandsche Bank. Uit een eerder onderzoek bleek al dat de toezichthouder geen geijkte procedure heeft voor het aanvragen van een noodregeling - de eerste stap op weg naar een faillissement van een bank.
Het volledige Rijksrechercherapport vindt u hier
Lees ook onze complete dossiers:
DNB liet problemen DSB ontsporen: een reconstructieVolledig RTLZ-dossier ondergang DSB©RTLZ.nl
