Ierland
Ierland veilt vandaag EUR400-600 miljoen aan zesmaands en achtsmaands staatspapier. Indien Ierland een rentetarief van meer dan 2% tot 2,35% dient te betalen zal de investeringsvraag volgens analisten afnemen. Dit zal bijdragen aan de bezorgdheid dat de schuldencrisis in de eurozone nog niet achter de rug is.
Yen
De Japanse yen profiteert van de toenemende speculatie dat Japan geen interventie zal ondernemen voor de leidersschapverkiezingen binnen de regerende Demcrotische Partij van Japan op dinsdag.
euro
De euro werd recent gesteund door de succesvolle obligatieveiling van Portugal en relatief gunstige economische ontwikkelingen elders. De steun nam echter af nadat duidelijk werd dat de Europese Centrale Bank actief eurozone-obligaties heeft opgekocht om de vraag te ondersteunen. De ECB heeft naar schatting zo'n EUR300 miljoen aan staatspapier opgekocht deze week.
Swaps
De prijzen voor de credit default swaps en de yields voor enkele Zuid-Europese landen zijn na de hoogtepunten van dinsdag weer overwegend gestabiliseerd.
Fed
Het algehele sentiment wordt daarbij gesteund door een overwegend positief Beige Book van de Fed, waarin werd gesteld dat de Amerikaanse economie nog altijd groeit, maar wel in een trager tempo. De renteverhoging van 25 basispunten door de Bank of Canada draagt ook bij aan een bepaalde mate van optimistisch sentiment.
Australië
Daarnaast bleek in Australië dat de werkloosheid in augustus is afgenomen tot 5,1%, van 5,3% in juli, terwijl was gerekend op een percentage van 5,2%.
Interventie yen
De yen zet de klim voort op speculatie dat er geen interventie zal plaatsvinden voor de leiderschapsverkiezingen op dinsdag. De nieuwe leider van de Democratisch partij zal automatisch de nieuwe premier van Japan worden, waardoor de huidige premier Naoto Kan vervangen zou kunnen worden door zijn belangrijkste uitdager Ichiro Ozawa, die heeft aangegeven een voorstander te zijn van een interventie om de stijging van de yen te stoppen.
Valuta
De euro noteert momenteel ten opzichte van de Amerikaanse dollar op $1,2726, tegen $1,2716 woensdagavond in New York. Ten opzichte van de Japanse yen daalt de euro tot Y106,32, van Y106,72. De Amerikaanse dollar daalt ten opzichte van de Japanse yen tot Y83,54, van Y83,92. Ten opzichte van de Zwitserse frank stijgt de dollar tot CHF1,0142, van CHF1,0122. Het Britse pond noteert ten opzichte van de Amerikaanse dollar op $1,5411, tegen $1,5465, waarbij wordt gewacht op de bevestiging van de Bank of England dat de rente onveranderd zal blijven en dat er op dit moment geen verdere monetaire verruiming zal plaatsvinden. Het pond staat tevens onder druk nadat bleek dat het Britse handelstekort is opgelopen tot een recordniveau van GBP8,7 miljard in juli, terwijl was gerekend op een toename van het tekort tot GBP7,4 miljard.
©RTLZ.nl
