Jules Theeuwis: de arbeidsmarkt beweegt in de goede richting
Aantal banen groeit voor het eerst in 5 kwartalen
Productie hoger
De economie groeide met 2,2%, dat is 0,1%-punt meer dan eerder was bekend gemaakt. Dat blijkt uit de tweede raming van het CBS. Aan de productiekant is vooral de groei van de uitzendbranche hoger ten opzichte van de eerste raming. De productie van de industrie, de overheid en de bouwnijverheid is opwaarts bijgesteld en die van het vervoer neerwaarts. Door de bijstelling is de forse krimp van de bouwnijverheid iets minder groot geworden.
Investeringen krimpen minder
Aan de bestedingenkant is de krimp van de investeringen volgens het CBS iets kleiner geworden. De groei van de consumptieve bestedingen van huishoudens is lager dan eerder was geraamd.
De economische groei in het tweede kwartaal bedroeg ten opzichte van het eerste kwartaal 1 procent. Daarbij is rekening gehouden met werkdag- en seizoenseffecten. De kwartaal-op-kwartaalgroei is 0,1 procentpunt groter dan bij de eerste raming.
©RTLZ.nl
