'Bijna nooit een dubbele dip'
'De groei vertraagt weliswaar, maar twee opeenvolgende kwartalen van krimp zullen uitblijven'. 'Het is bijna nooit voorgekomen dat vlak na een recessie opnieuw een krimp volgde'.
'Belemmeringen voor herstel weggenomen'
Na de 33 recessies die er sinds 1854 geweest zijn zou dat maar in drie keer wél het geval zijn geweest. 'Ook zijn de zaken die voorheen het herstel belemmerden nu deels weggenomen.' DNB verwijst naar de stijgende spaarquote. Huishoudens zouden bovendien beter in staat zijn hun schulden af te lossen. Verder zouden banken hun verliezen al grotendeels hebben genomen.
Export
Van een groeivertraging zou Nederland maar in beperkte mate last hebben. Slechts 5% van de export van Nederland gaat naar de VS. Indirect kan er wél een effect zijn. Zo kan een groeivertraging in de VS de uitvoer van landen in Azië raken, waardoor de export van Nederland naar Azië kan worden geraakt.
Lees het volledige rapport van DNB:
Kans op Amerikaanse dubbele dip is klein©RTLZ.nl
