"Minister de Jager zal voor of na het kerstreces een brief over de exitstrategie naar de Tweede Kamer sturen", aldus een woordvoerder tegen Dow Jones Nieuwsdienst, zonder nadere details te geven. "Er is geen haast bij geboden, gezien de huidige marktomstandigheden."
De Tweede Kamer gaat van 17 december tot 10 januari met kerstreces.
De Jager besprak donderdag met een Tweede-Kamer-commissie plannen om de aandelen ABN Amro onder te brengen in een Stichting Administratiekantoor, die de aandelen onafhankelijk gaat beheren. De Rekenkamer blijft namens de overheid toezicht houden op de bank.
ABN Amro en ASR Nederland werden in 2008 genationaliseerd, als onderdeel van een reddingsplan voor het voormalige financiele concern Fortis. De Nederlandse overheid stak in totaal zo'n EUR30 miljard in de Nederlandse Fortis-onderdelen, waarmee dit een van de grootste reddingsacties was van de kredietcrisis.
De twee staatsdeelnemingen zullen apart worden verkocht en beide bedrijven hebben aangegeven zelfstandig te willen blijven na hun privatisering.
De chief executive van ABN Amro, Gerrit Zalm, herhaalde vorige week dat de bank tussen 2013 en 2015 zou moeten worden verkocht door de staat.
De overheid heeft nog geen details gegeven over verkoop van ASR Nederland. Veel martkvolgers verwachten dat de verzekeraar eerder zal worden verkocht dan ABN Amro.
