RTL Z

ABP verhoogt pensioenpremie wegens hogere levensverwachtingen

    
ABP verhoogt pensioenpremie wegens hogere levensverwachtingen
ABP verhoogt pensioenpremie wegens hogere levensverwachtingen
Thu, 25 Nov 2010 17:39:15 +0100( LAATSTE UPDATE: Thu, 25 Nov 2010 23:21:32 GMT )
Het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds zal de pensioenpremie in 2011 optrekken omdat de levensverwachting van de deelnemers is toegenomen, waarschuwt het fonds donderdag.

Premie

Met hoeveel de premies zullen stijgen, is op dit moment nog niet bekend. Eind 2010 verschijnen nieuwe CBS-prognoses, waarop de verhoging gebaseerd zal worden. Daarnaast zullen de pensioenen in 2011 in elk geval niet meegroeien met de gemiddelde loonontwikkeling in de sectoren overheid en onderwijs, waaruit de deelnemers van het ABP afkomstig zijn. Dat heeft het ABP-bestuur donderdag besloten.

Dekkingsgraad onder herstelpad

De reden hiervoor is de financiële positie van ABP. Het pensioenfonds verkeert nog in een dekkingstekort met een dekkingsgraad van 96% eind oktober 2010. Hiervan moet nog een paar procent worden afgehaald wegens het langleven van de deelnemers. Fondsen in onderdekking hebben bij De Nederlandsche Bank (DNB) een herstelplan ingediend. Uit de daarbij met de toezichthouder gemaakte afspraken volgt dat de premies sowieso omhoog gaan bij onderdekking. Gevolg hiervan is dat de herstelopslag van 1% gehandhaafd blijft. Daarbij zal de premie met 0,1% omhoog gaat in verband met gestegen kosten.

Premie

De premie voor ouderdoms- en nabestaandenpensioen komt op 1 januari 2011 te liggen op 21,4%. Afhankelijk van de dekkingsgraad zal het bestuur begin 2011 weer bezien of aanvullende maatregelen nodig zijn. ABP: prognoses langer leven worden in 2011 verwerkt Nederlanders blijken steeds langer te leven dan prognoses tot nu toe laten zien. ABP baseert haar financiële beleid sinds 2006, na de invoering van het Financieel Toetsingskader, consequent op de meest recente prognoses van het CBS. Zo verwerkte het pensioenfonds eind 2009 de laatst beschikbare prognose omtrent de levensverwachting van Nederlanders. Eind van dit jaar zijn de nieuwste CBS prognoses beschikbaar. De toename van de levensverwachting uit deze prognose zal de premie doen stijgen. De premieverhoging wordt pas doorgevoerd op 1 april 2011, maar wel op een zodanige wijze dat de voor het hele kalenderjaar benodigde stijging van de premie in de resterende negen maanden wordt gerealiseerd.

Sterfte

Het leidende Actuarieel Genootschap (AG) heeft de sterftetabellen dit jaar flink aangepast, meestal volgt het CBS deze tabellen. Het AG stelt dat de pensioenfondsen 4,5% dekkingsgraad moeten nemen voor langleven. Het ABP heeft daarvan de helft al genomen. Als het ABP dit jaar nog eens 2 tot 2,5% moet nemen dan komt de Dekkingsgraad naar verwachting onder het herstelplan uit en dan moet het fonds zich melden bij DNB, en waarschijnlijk afstempelen per 1 april 2012. Nu kan het fonds, legitiem, een jaar langer werken aan het herstel.

2010

Video's uit RTL Z in 2010

©RTLZ.nl

 

Best gelezen artikelen

Best bekeken video's