RTL Z

ECB voorzichtig optimistisch over huizenmarkt eurozone

    
Thu, 9 Dec 2010 15:04:38 +0100( LAATSTE UPDATE: Thu, 09 Dec 2010 16:07:20 GMT )
De Europese Centrale Bank (ECB) heeft donderdag een voorzichtig optimistisch rapport over de huizenmarkt in de eurozone gepubliceerd.

FRANKFURT (Dow Jones)--De gemiddelde prijzen stijgen en kopers hebben minder moeite een hypotheek af te sluiten, stelt de ECB.

De centrale bank waarschuwt echter dat er scherpe verschillen bestaan tussen de zestien landen van de eurozone en dat de betaalbaarheid, gemeten als ratio van het besteedbaar inkomen en prijs, is gedaald met circa 10% sinds de euro werd geintroduceerd.

Vergeleken met de kosten voor het huren van een woning, zijn de koopprijzen nog altijd relatief hoog, stelt de ECB. Een nieuwe indicator van de centrale bank laat zien dat de prijzen de afgelopen jaren meer zijn opgelopen dan de huren.

In 2009 daalden de huizenprijzen gemiddeld 3%, maar stegen in de eerste twee kwartalen van dit jaar met 0,3% en 1,8% respectievelijk. Finland, Belgie en Frankrijk lieten de grote winsten zien van tussen de 6% en 10% op jaarbasis. Ierland kende met een min van 17% de grootse daling en in Griekenland daalde de huizenprijzen met 4,7%.

 

Best gelezen artikelen

Best bekeken video's