'Substantiële verbetering nodig
Dat blijkt uit het vrijdag gepubliceerde jaarverslag van de autoproducent. Een "substantiele" verbetering van de financiering is nodig volgens Spyker. Het bedrijf stelt dat onderhandelingen hierover in een vergevorderd stadium zijn en verwacht binnenkort hier mededelingen over te doen.
Voortbestaan
De eigenaar van het Zweedse automerk Saab Automobile gaat er daarom vanuit dat het bedrijf op dezelfde weg door kan blijven gaan. Mocht het echter niet lukken om extra financiering rond te krijgen, dan "wordt het voortbestaan van het bedrijf onzeker", aldus het jaarverslag.
Banken
Spyker-topman Victor Muller gaf donderdag tegenover Dow Jones Nieuwsdienst aan in gesprek te zijn met een aantal banken over een lening van circa EUR500 miljoen, die grotendeels moet worden aangewend om een schuld van EUR400 miljoen bij de Europese Investeringsbank, waarvoor de Zweedse overheid garant staat, af te lossen.
Antonov
Ook probeert Spyker oud-aandeelhouder Vladimir Antonov weer binnenboord te halen. De Russische investeerder heeft aangegeven weer een belang van bijna 30% in het bedrijf te willen nemen, maar wacht op toestemming van de Zweedse autoriteiten.
Nettoverlies 218 miljoen euro
Spyker leed vorig jaar een nettoverlies van EUR218 miljoen, en kwam deze week in het nieuws door leveranciers die beweerden niet te zijn betaald door de onderneming.
©RTLZ.nl
