RTL Z

Leaseplan houdt vast aan bonussen

    
Leaseplan houdt vast aan bonussen
Leaseplan houdt vast aan bonussen
Thu, 7 Apr 2011 13:44:00 +0200( LAATSTE UPDATE: Thu, 07 Apr 2011 13:44:00 GMT )
Autoboer Leaseplan trekt zich voorlopig niets aan van de storm van kritiek op het bedrijf. Ondanks de tumultueuze week waarin met name de politiek de woede de vrije loop liet gaan, blijft Leaseplan standvastig. Er veranderd niets aan de beloning van de top. De bonussen blijven. Ook zal er geen nadere transparantie worden betracht.

Onrustig door bonussen

Sinds maandag, toen het jaarverslag van Leaseplan werd gepubliceerd, is het onrustig rond het bedrijf. Leaseplan wordt overeind gehouden door de overheid, maar keert desondaks bonussen uit aan de drie-koppige leiding van het bedrijf. Hoe hoog die bonussen zijn, houdt Leaseplan bovendien voor zichzelf. De precieze bedragen die de leiding krijgt, blijven geheim. Het enige dat het bedrijf communiceert is dat de drie bestuurders samen totaal 2,9 miljoen mogen verdelen.

De Jager ontstemd

De koppeling staatsteun-bonussen ging er bij de politiek niet in. De Kamer, maar ook minister De Jager van Financiën liet haar ongenoegen blijken. Verschillende partijen riepen de Leaseplan-directie op om de bonus in te leveren. Voor minister De Jager waren perikelen rond Leaseplan aanleiding om zijn aangekondigde bonuswetgeving uit te breiden. Geen bonussen zolang een bedrijf aan het staatsloket hangt, zo drukte hij het uit. Leaseplan heeft in totaal 6,5 miljard euro geleend met hulp (garantie) van de staat. Een deel werd afgelost. Op dit moment lopen er nog garantieleningen voor in totaal 5 mrd euro

Geen nadere toelichting

De top van ING ging eerder door de bocht na een gelijke storm van ongenoegen over de bonussen aldaar. Maar Leasplan kiest vooralsnog voor een andere weg. De woordvoerster van Leaseplan was vanochtend klip en klaar op vragen van RTLZ ,,In navolging van de reactie van afgelopen maandag heeft LeasePlan Corporation verder geen aanvullingen. Ik vertrouw er op je hiermee voldoende te hebben geïnformeerd''.

©RTLZ.nl

 

Best gelezen artikelen

Best bekeken video's