24 van de 25 AEX en Midkapfondsen keldert ruim 10%
De AEX heeft dit jaar al 25% verloren en de Midkap zelfs al 28%. In zowel de AEX als de Midkap daalt van 24 van de 25 fondsen de koers met in de dubbele cijfers.
AEX
In de AEX is Unilever het best presterende fonds. De koers daalt slechts ruim 5%. Beursgigant Shell steekt ook nog positief af bij de rest: een verlies van 'maar' 10%. ASML haalt brons, de koers daalde met meer dan 10%.
TomTom en Aperam
Het slechtst staan beleggers in TomTom en Aperam er voor: -65%. Het van ArcelorMittal afgesplitste Aperam wist dit verlies in een korter periode op te bouwen: op 26 januari was de eerste notering. Air France-KLM completeert de top-3 met een daling van 60%.
=> Eind 2010 werd TomTom door Royce Tostrams nog getipt als dé kanshebber voor 2011
23 AEX-fondsen dalen met dubbele cijfers
Van de 25 AEX-fondsen is van 24 het verlies 10% of meer. 14 kelderen een meer dan een kwart, 11 een derde of meer en vier halveren ruimschoots.
TNT Express en Post NL
De aandeelhouders van TNT Express en Post NL zijn ook slecht af. Het oude TNT werd gesplitst. Sinds de eerste de handelsdag op 26 mei kelderde de koers van TNT Express met 40% en die van Post NL met 53%.
Midkap
In de Midkap is het beeld nog veel slechter. Het minst slecht doet Vopak het, met een verlies van slechts 3%. AMG daalt 12%. In totaal 24 van de 25 Midkappers staan op een verlies van in de dubbele cijfers. 19 dalen meer dan een kwart, 10 kelderen meer dan een derde en vier zijn er ruimschoots gehalveerd.
Het slechtst presterende Midkapfonds is USG People. De uitzender raakte bijna 60% van de beurskoers kwijt. Ordina, Wavin en Pharming kelderden eveneens meer dan 50%.
Small Caps
De Small cap index is de enige index van de Amsterdame beurs met fondsen die in de plus staan in 2011. Koning is Kendrion, dat 15% wint, Wessanen stijgt 11%. Sligro weet er een plus van 4% uit te peuren.
Elders in de AScX is het echter ook huilen met de pet op. Fornix keldert 73%, Antonov 68% en Swedish Automobile (het voormalige Spyker) 67%.
