RTL Z

Balkenende: crisismaatregelen snel en alert

    
 Balkenende: crisismaatregelen snel en alert
Balkenende: crisismaatregelen snel en alert
ANP  Thu, 8 Dec 2011 10:52:35 +0100( LAATSTE UPDATE: Fri, 09 Dec 2011 10:43:46 GMT )

In Europa is snel en alert gereageerd toen na de val van Lehman de kredietcrisis ook naar Europa dreigde over te slaan.

,,Toen de nood aan de man kwam, gebeurde vanaf eind september 2008 in een paar weken tijd heel erg veel'', zei oud-premier Jan Peter Balkenende donderdag voor de parlementaire enquêtecommissie die de kredietcrisis onderzoekt.

Nederland nam in die periode maatregelen voor verhoging van het depositogarantiestelsel en kwam met garanties voor het interbancaire geldverkeer en kapitaalinjecties voor financiële instellingen.

In de periode voor de val van Lehman waren er volgens Balkenende nog geen aanwijzingen dat de crisis in de VS zou overslaan naar Europa. Wel speelden ,,zorgen over de onrust op de financiële markten'', maar nog niet ,,over een financiële wereld die ten onder dreigde te gaan'', aldus Balkenende. ,,Het was een ander soort discussie. De werkelijkheid van augustus 2008 was niet de werkelijkheid van een maand later.''

Alles over de verhoren van de Commissie de Wit

©ANP
 

Best gelezen artikelen

Best bekeken video's