RTL Z

Japanse economie in milde recessie

    
 Japanse economie in milde recessie
Japanse economie in milde recessie
ANP  Thu, 22 Dec 2011 08:06:10 +0100( LAATSTE UPDATE: Thu, 22 Dec 2011 09:39:29 GMT )
De Japanse economie zal in het lopende gebroken boekjaar licht in omvang krimpen. De groeiverwachting voor volgend boekjaar is neerwaarts bijgesteld. Dat maakte de Japanse regering donderdag bekend.

Voor het lopende boekjaar, dat eindigt in maart, wordt nu gerekend op een economische krimp van 0,1 procent, terwijl eerder werd uitgegaan van 0,5 procent groei. In het boekjaar 2012/2013 zal de Japanse economie met 2,2 procent groeien, aldus de voorspellingen. Hier werd eerder gerekend op een groei van 2,7 tot 2,9 procent.

De Japanse regering verwacht dat de onrust over de Europese schuldencrisis volgend jaar zal afnemen en dat de export weer zal herstellen. Voor dit jaar wordt echter op een exportkrimp gerekend van 0,4 procent. In 2012/2013 zal de Japanse uitvoer naar verwachting weer met 7,6 procent toenemen.

De economie van Japan heeft dit jaar last van de verwoestende aardbeving en tsunami in maart, de schuldencrisis en de sterke yen. Volgend jaar zal de Japanse economie echter profiteren van de uitgaven voor herstelwerkzaamheden, zo verwacht de overheid.

De werkloosheid in Japan zal dit jaar naar verwachting uitkomen op 4,5 procent en op 4,3 procent in het jaar daarop. De consumentenprijzen zullen in 2011/2012 naar verwachting met 0,2 procent dalen en met 0,1 procent stijgen in het volgende boekjaar.

©ANP
 

Best gelezen artikelen

Best bekeken video's