RTL Z

ABP besluit binnen 2 weken over 0,5% korting

    
 ABP besluit binnen 2 weken over 0,5% korting
ABP besluit binnen 2 weken over 0,5% korting
Thu, 19 Jan 2012 11:18:06 +0100( LAATSTE UPDATE: Thu, 19 Jan 2012 12:56:30 GMT )

Stichting Pensioenfonds ABP moet aanvullende maatregelen nemen om de dekkingsgraad te verbeteren, de premie gaat omhoog en op 1 februari valt het besluit over een korting van ongeveer een half procent op de pensioenaanspraken, meldt het ambtenarenpensioenfonds donderdag.

De nieuwe voorzitter Henk Brouwer van het pensioenfondsbestuur zegt in een toelichting dat ABP "helaas" is genoodzaakt "aanvullende maatregelen te treffen". De dekkingsgraad van 94% per eind 2011 maakt dit onvermijdelijk.

De maatregelen zullen in ieder geval een premieverhoging omvatten. Eerder was al tot een tijdelijke opslag van 1% besloten, maar dit gaat verder omhoog naar 3%.

Daarnaast is een korting op de pensioenaanspraken van werkenden en gepensioneerden "met ongeveer een half procent in 2013 nu ook een reele optie geworden", vervolgt Brouwer. "Het besluit daarover nemen we op 1 februari, maar we moeten er serieus rekening mee houden."

Het dan gecommuniceerde kortingspercentage zal per april 2013 worden doorgevoerd, als aan het eind van 2012 de dekkingsgraad niet voldoende is hersteld. Het besluit zal ook getoetst worden door toezichthouder De Nederlandsche Bank (DNB), de voormalige werkgever van de beging januari aangetreden ABP-voorzitter.

Aan het eind van 2011 bedroeg de dekkingsgraad van ABP 94%, een daling van 11 procentpunt ten opzichte van eind 2010. Dat betekent dat voor elke EUR100 die ABP nu of in de toekomst aan pensioenen moet uitbetalen een vermogen van EUR94 beschikbaar is.

De dekkingsgraad verbeterde ten opzichte van het eind van het derde kwartaal met 4 procentpunt. Het beschikbaar vermogen groeide in het vierde kwartaal met EUR11 miljard tot EUR246 miljard. Het beleggingsrendement over de periode bedroeg 4,6%, terwijl de gemiddelde rente die wordt gebruikt om de verplichtingen te berekenen gelijk bleef.

Zowel gemeten in vermogen als wat betreft het aantal deelnemers van 2,8 miljoen is het ABP met afstand het grootste pensioenfonds van Nederland.

Door Anton Reijinga; Dow Jones Nieuwsdienst; +31 20 571 5200; anton.reijinga@dowjones.com

(END) Dow Jones Newswires

January 19, 2012 05:18 ET (10:18 GMT)

©
 

Best gelezen artikelen

Best bekeken video's