De toonaangevende Dow Jones-index eindigde 0,2% lager op 12.734,63 punten. De breed samengestelde S&P 500 daalde 0,6% tot 1.318,45 punten, terwijl de technologiezware Nasdaq 0,5% afstond tot 2.805,28 punten.
De Dow Jones begon donderdag veelbelovend en stevende af op het hoogste punt onderbeurs sinds mei 2008, totdat de trend omsloeg na een onverwachte daling van de nieuwe huizenverkopen in december. De nieuwe huizenverkopen namen met 2,2% af, waar economen een toename met 1,9% hadden voorzien. Daarnaast bleven de leidende indicatoren met 0,4% groei achter bij de verwachte toename van 0,7%.
De winsten die eerder tijdens de handelssessie werden behaald kwamen voort uit wekelijkse steunaanvragen die conform verwachting stegen en een beter dan verwachte toename in het aantal orders voor duurzame goederen in december.
"Mensen denken nu: 'We hebben een mooie stijging gehad, willen we echt ons geluk op de proef stellen?' Er is een rits aan dagelijkse en wekelijkse winsten geweest, waardoor beleggers er nu even genoeg van hebben en wachten totdat ze kunnen zien welke kant de markt op gaat", aldus Sam Stovall, hoofd aandelenstrategie bij S&P Capital IQ.
Beter dan verwachte kwartaalcijfers voor Caterpillar zorgden dat de verliezen beperkt bleven. De winst steeg in het vierde kwartaal met 60%, door een hogere omzet en een toename in de verkoop van nieuwe arbeidsmiddelen. Het aandeel eindigde 2,1% hoger.
Ook 3M boekte een beter dan verwachte winst met 2,8%, na sterke groei in het industriele en transport segment. De divisie voor displays en grafische eenheden boekte een zwakkere omzet. Het aandeel sloot met 1,3% winst.
AT&T kwam ondertussen uit op een nettoverlies over het vierde kwartaal, ondanks een beter dan verwachte omzet. Het bedrijf verloor 2,5% en was e e n van de slechtst presterende aandelen op de Dow Jones Industrial Index.
Netflix, een bedrijf dat online video en DVD's te huur aanbiedt, steeg 22,1% nadat het bedrijf een solide aantal abonnementen bekendmaakte, terwijl de winst daalde.
Bestuursleden van JC Penney maakten onder andere bekend dat het bedrijf niet gaat lenen voor de uitvoering van de reorganisatie ter waarde van $1 miljard, waardoor het aandeel 18,8% in de plus eindigde.
De winst van SanDisk daalde in het vierde kwartaal 42% en het aandeel verloor tijdens de handel donderdag 11,4%.
Vrijdag staan in de VS nog de bekendmaking van de economische groei over het vierde kwartaal en de bekendmaking van het consumentenvertrouwen door de Universiteit van Michigan op de agenda. De cijfers worden respectievelijk om 14.30 uur en 15.55 uur bekendgemaakt.
Amerikaanse staatsobligaties zijn hoger gesloten.
De dollar won tijdens de Amerikaanse handelsuren ten opzichte van de euro. Voor elke euro kregen beleggers omstreeks 21.50 uur $1,3105 terug, tegen $1,3166 een half uur voor opening van Wall Street.
Door Elco van Groningen; Dow Jones Nieuwsdienst; +31-20-5715200; elco.vangroningen@dowjones.com
(END) Dow Jones Newswires
January 26, 2012 16:55 ET (21:55 GMT)
©