RTL Z

Ierland van strafbankje: rente onder 7%

    
11:00 uur: Ierse rente onder niveau van voor steunaanvraag: 7 procent
 Ierland van strafbankje: rente onder 7%
Ierland van strafbankje: rente onder 7%
RTL Z  Wed, 8 Feb 2012 11:30:19 +0100( LAATSTE UPDATE: Thu, 09 Feb 2012 10:12:57 GMT )

Goed nieuws uit Ierland. De rente staat onder de 7%. In november 2010 kwam de rente boven dat niveau, waarna Ierland moest aankloppen voor noodkrediet.

Afgelopen juli piekte de rente nog op 15 procent. Hoe het komt dat de rente nu zo snel weer is gedaald? De regering heeft keihard ingegrepen. Er is sneller en doortastender gehandeld dan in bijvoorbeeld Portugal of Griekenland. Vooral het korten van het reële loon van veel werknemers droeg daar aan bij; het verbeterde de concurrentiepositie van Ierland. Sowieso heeft het land een flexibeler economie dan de Mediterrane landen.

 

De Ierse regering heeft verder zijn huishoudboekje op orde gebracht en heeft weer een klein overschot op de lopende rekening. Dat wordt gebruikt om de schulden terug te dringen.

©RTL Z
 

Best gelezen artikelen

Best bekeken video's