RTL Z

Woonlasten stijgen 5%

    
 Woonlasten stijgen 5%
Woonlasten stijgen 5%
Thu, 16 Feb 2012 15:39:12 +0100( LAATSTE UPDATE: Fri, 17 Feb 2012 08:54:33 GMT )

Woningbezitters zijn dit jaar gemiddeld 5% meer kwijt aan bijkomende woonlasten dan vorig jaar.

Persbericht van de Universiteit Groningen

Dat heeft de Rijksuniversiteit Groningen berekend. Vooral de energiekosten vallen een stuk hoger uit. De gemiddelde woningbezitter is dit jaar 4.041 euro kwijt aan woonlasten, naast de hypotheeklasten. Dat is 12% van het besteedbare inkomen en 193 euro meer dan vorig jaar.

Aan energie en water is de woningbezitter volgens de Groningse universiteit 138 euro meer kwijt dan in 2011.  Dat komt vooral door een stevige stijging van de gasprijs. Ook zijn de tarieven van de energiebelasting verhoogd.

Daarnaast stijgt het eigenwoningforfait dit jaar met gemiddeld 38 euro en de onroerendezaakbelasting met gemiddeld 9 euro.

Meevallers zijn er ook: de overdrachtsbelasting en de opstalverzekering worden minder duur dan een jaar geleden.

 

Best gelezen artikelen

Best bekeken video's