RTL Z

Beslissing noodfonds in maart

    
Sun, 26 Feb 2012 13:14:08 +0100( LAATSTE UPDATE: Sun, 26 Feb 2012 16:16:29 GMT )

Europa zal ,,in de loop van de maand maart'' een beslissing nemen over eventuele ophoging van het noodfonds EFSF. Dat zei de Duitse minister van Financiën Wolfgang Schäuble zondag tijdens de G20-top in Mexico-Stad.

De Europese Unie probeert tijdens het topoverleg van de twintig leidende wereldeconomieën steun te krijgen voor extra middelen waarmee het Internationaal Monetair Fonds (IMF) op de financiële markten kan ingrijpen. Diverse landen van buiten de Europese Unie gaven hints dat ze hiertoe bereid zijn, maar alleen als Europa eerst zorgt voor een groter Europees noodfonds.

Extra middelen moeten financiële markten geruststellen dat Europa genoeg geld heeft voor eventuele nieuwe steunacties voor landen met schuldproblemen. De G20-landen willen hier voor hun volgende ontmoeting eind april in Washington beslissingen over nemen.

De EU-leiders ontmoeten elkaar weer op 1 en 2 maart in Brussel om de omvang van het noodfonds te bespreken. Schäuble leek de hoop op een snelle beslissing zondag te temperen door te benadrukken dat ,,maart loopt van 1 tot 31''.

Duitsland is tegen het combineren van het huidige tijdelijke noodfonds EFSF met het permanente noodfonds ESM, dat in juli van start moet gaan. Dit zou de eurozone een oorlogskas geven van zo'n 750 miljard euro.

Als het Europese noodfonds wordt opgehoogd, kan het IMF wellicht rekenen op extra middelen ter waarde van 500 à 600 miljard dollar (370 à 445 miljard euro), bovenop de huidige middelen van 358 miljard dollar (266 miljard euro).

 

Best gelezen artikelen

Best bekeken video's