RTL Z

De Jager: Reddingspakket heeft risico's

    
 De Jager: Reddingspakket heeft risico's
De Jager: Reddingspakket heeft risico's
ANP  Tue, 21 Feb 2012 06:35:33 +0100( LAATSTE UPDATE: Tue, 21 Feb 2012 07:40:21 GMT )
Het tweede reddingspakket voor Griekenland is niet zonder risico's. Minister Jan Kees de Jager van Financiën zei dinsdagochtend na afloop van de marathonvergadering met zijn collega's van de eurozone dat ,,dit niet iets om over te juichen is''. ,,Dit blijft een programma met risico's.'' Hij bedoelde daarmee dat het slagen van het pakket afhankelijk is van hoe de Grieken de maatregelen gaan doorvoeren.

Op de vraag of met het goedkeuren van het tweede steunpakket van 130 miljard euro nu een punt is komen te staan achter de Griekse tragedie, antwoordde de minister ontkennend. ,,Ik heb altijd gezegd dat deze crisis niet op één top of op één avond opgelost kan worden. Maar we hebben belangrijke stappen gezet.''

De Jager toonde zich tevreden dat Nederland belangrijke punten wist binnen te slepen. Hij wees daarbij onder meer naar het permanente toezicht waaronder Athene komt te staan, en de speciale geblokkeerde rekening voor het geld, zodat Griekenland het geleende bedrag uitgeeft aan die dingen waarvoor het is bedoeld.

©ANP
 

Best gelezen artikelen

Best bekeken video's