RTL Z

Slachters snijden in eigen vlees

    
 Slachters snijden in eigen vlees
Slachters snijden in eigen vlees
Tue, 21 Feb 2012 16:20:34 +0100( LAATSTE UPDATE: Wed, 22 Feb 2012 12:39:57 GMT )

Voor de gepensioneerden uit de Vleesbranche staat een pikzwart scenario te wachten.

De dekkingsgraad van hun pensioenfonds VLEP staat zo laag dat ze afstevenen op een 20% lager pensioen.

Korten

De VLEP noteerde eind 2012 een dekkingsgraad van 83,2%, terwijl 105% minimaal is. Het fonds moet derhalve op 1 april 2013 de pensioenen sowieso met 7% verlagen. Eigenlijk zou de verlaging nog veel groter moeten zijn, zelfs 13%, maar DNB geeft de gepensioneerde slagers even de tijd om te wennen aan lagere pensioenen.

Zwart scenario

De VLEP moet net als alle pensioenfondsen eind 2013 een dekkingsgraad hebben van 105%. Als het fonds dat niet haalt en bijvoorbeeld door een aanhoudend lage lange rente de komende 1,5 jaar op de huidige dekkingsgraad van 84% blijft staan, dan gaat er keihard 21% van het pensioen af (105-84). Het pensioenfonds MOET van DNB dan de pensioenen verlagen volgens het volgende schema:

7% op 1 april 2013

7% eind 2013

7% begin 2014

Dekkingsgraad

Eigenlijk ligt de dekkingsgraad momenteel nog lager, zo rond de 80%. DNB heeft alle pensioenfondsen tijdelijk gematst met rentemiddeling over de afgelopen 3 maanden. Bij een dekkingsgraad van 80 eind volgend jaar moeten de pensioenen met 25% omlaag.

Deelnemers

Het fonds heeft de deelnemers, ook de actieve werknemers, al gewaarschuwd dat als de situatie niet verbetert, het pensioenfonds extra moet maatregelen nemen. De werknemers zouden ook kunnen overwegen om een flink hogere premie te betalen, dit heeft alleen op korte termijn niet veel effect. De pensioenpremie met een kwart verhogen, scheelt maar 1 procent in de dekkingsgraad per jaar.

VLEP

VLEP, Stichting Bedrijfstakpensioenfonds voor Vlees, Vleeswaren, Gemaksvoeding en Pluimveevlees, regelt de pensioenen voor werknemers en oud-werknemers in vier bedrijfstakken:

de Vleeswarenindustrie 

de Gemaksvoedingindustrie

de Versvlees- en Vleesbewerkende Industrie

de Pluimveeverwerkende Industrie          

Update VLEP: er volgt wel herstel

Volgens woordvoerster Kirsten Wesselius stevent het pensioenfonds op dit moment niet af op een verlaging van 20% maar van 13%. "Het tekort is op dit moment 13% als met de huidige dekkingsgraad wordt doorgerekend tot eind 2013."

VLEP rekent dus op een flink herstel van de dekkingsgraad. Het pensioenfonds heeft in de herstelfase van de afgelopen 3 jaar echter geen enkel herstel geboekt. De dekkingsgraad was eind 200884%, en dat is het nu nog steeds. Een herstel in de dekkingsgraad van 7 punten is dus nog allerminst zeker.

"De financiële situatie kan natuurlijk verslechteren of verbeteren waardoor er meer of minder gekort moet worden", erkent de woordvoerder. "Het fonds heeft ook andere maatregelen genomen, onder andere is de premie verhoogd per 1 januari 2012."

VLEP rekent zelf op dit moment op een korting van 7% per 1 april 2013 en nog eens 6% per 31 december 2013.

 

Best gelezen artikelen

Best bekeken video's