RTL Z

Detailhandel eurozone draait meer omzet

    
 Detailhandel eurozone draait meer omzet
Detailhandel eurozone draait meer omzet
ANP  Wed, 4 Jul 2012 11:03:33 +0200( LAATSTE UPDATE: Wed, 04 Jul 2012 11:24:12 GMT )
De detailhandelsverkopen in de eurozone zijn in mei met 0,6 procent gestegen ten opzichte van april, maar lagen 1,7 procent lager dan in mei 2011. Dat maakte het Europese bureau voor de statistiek Eurostat woensdag bekend.

Het cijfer op maandbasis is veel beter dan verwacht. Economen rekenden in doorsnee op een stijging van 0,3 procent ten opzichte van april. Op jaarbasis werd echter een veel minder sterke daling verwacht van 0,8 procent.

Op maandbasis steeg de detailhandelsomzet het sterkst in Oostenrijk (plus 3,1 procent), terwijl Polen (min 1,3 procent) de sterkste daling kende. Op jaarbasis spande Estland (plus 10,4 procent) de kroon en daalden de verkopen het hardst in Malta (min 7,3 procent). Eurostat beschikte niet over cijfers uit Nederland.

©ANP
 

Best gelezen artikelen

Best bekeken video's