RTL Z

Het geld is op: Catalonië kan subsidies niet meer betalen

    
 Het geld is op: Catalonië kan subsidies niet meer betalen
Het geld is op: Catalonië kan subsidies niet meer betalen
Tue, 31 Jul 2012 12:38:52 +0200( LAATSTE UPDATE: Tue, 31 Jul 2012 12:40:27 GMT )

Catalonië, de autonome regio in Spanje met de meeste schulden, heeft onvoldoende contanten om deze maand de subsidies aan publieke instellingen als zieken- en verzorgingshuizen te betalen.

"Er is sprake van een liquiditeitstekort", zegt zij, zonder in te gaan op bedragen. De woordvoerder benadrukt dat de situatie in september weer normaal zou moeten zijn.

De Spaanse krant El Pais meldde dinsdag dat het gaat om 400 miljoen euro aan subsidies die niet uitgekeerd gaan worden voor de maand juli.

Hierdoor zouden zo'n 100.000 werknemers deze maand geen salaris ontvangen, volgens de Confederation of Social Services Associations, die zo'n 800 organisaties in de Spaanse publieke sector vertegenwoordigt. De groep zegt dinsdag "geschrokken" te zijn door de maatregel en benadrukt dat de zorgsector al flink getroffen is door bezuinigingen die Catalonie vorig jaar doorvoerde.

Catalonie, goed voor een kwart van de totale economische productie van Spanje, maakte vorige week bekend dat de regio mogelijk voor financiele steun moet aankloppen bij de centrale overheid in Madrid.

 

Best gelezen artikelen

Best bekeken video's